м. Київ, вул. Івана Виговського, 1/9, офіс 7, +38 098 134-11-33, +38 095 134-11-33, +38 093 134-11-33, recruiting@allwork.ua

Як живуть і чого хочуть українські заробітчани в Польщі?

27 лютого 2021, 19:09
Як живуть і чого хочуть українські заробітчани в Польщі?

Основні показники

В кінці даного матеріалу ми надамо повний звіт Grupa «IMPEL». Поки ж хочемо звернути увагу на головні результати доповіді:

• Чи задоволені своїм життям в Польщі - 76% опитаних українців.

• Планують залишитися на постійній основі в Польщі - 41% опитаних.

• Високий рівень життя назвали найважливішим фактором при виборі РП для проживання - 44%.

• Неможливим назвали доступ до польської медицині - 9% - 14% (в залежності від форми питання).

• Чи відчули погіршення обстановки в країні через COVID-19 - 54%.

При цьому деякі питання припускали обмежену кількість відповідей. Наприклад, з високим рівнем життя конкурував відповідь про гідну заробленої плати. Але про все по порядку.

Підстави для перебування

Цікаво, що майже половина опитаних знаходяться в Польщі на підставі карт побиту. По всій видимості, сюди ж віднесені іноземці, які перебувають на штампі в очікуванні відповіді по карті.

Відповіді розподілилися так:

• Карта побиту - 48%.

• Віза - 31%.

• Безвізовий перебування - 21%.

Які аспекти життя подобаються найбільше?

В цілому, задоволені своїм життям в Польщі 67% опитаних. 71% цілком задоволені наявною у них роботою.

Чи планують перевозити сім'ю до Польщі?

Майже половина опитаних заявили, що плани по возз'єднанню з родиною в РП у них або є, або вони їх вже втілили. Одночасно, 28% українців в Польщі категорично не бажають перевозити сім'ї, а ще 23% не визначилися з відповіддю.

Ситуація з житлом (місцем проживання)

Важливий аспект - 78% українців самі дбають про місце свого проживання, з них 38% в номерах готелів, гуртожитків або хостелів, а 41% - в квартирах або будинках. Роботодавець надає місце проживання тільки 13% опитаних, а у 8% нерухомість є у власності.

Чому вибрали Польщу?

У числі основних причин українці називають рівень життя (44%). На другому місці йде розмір оплати праці (28%). Значно відстають такі показники, як можливість легалізації перебування, соціальні пакети, можливість легко знайти роботу, професійний розвиток.

Які проблеми здаються головними, що не подобається в Польщі?

В даному питанні дозволялося вибрати до трьох різних факторів, тому з математичної точки зору цифри можуть виглядати на перший погляд нелогічно.

Найбільшою проблемою для себе більшість українців в РП вважають відсутність власного житла (33%). Брак поруч сім'ї відчувають 32%. Можливе закриття кордонів лякає 27% опитаних.

Чверть українців (!) Назвали головною проблемою низькі зарплати. Бюрократія, відсутність професійної стабільності і мовний бар'єр не подобається 16%, 14% і 11% відповідно. Ще менше людей назвали проблемами нестабільне працевлаштування (10%), відсутність доступу до медицини (9%), брак суспільного життя (8%). Всього 3% побоюються проблем з медициною, якщо у них буде виявлено коронавірус.

Як пандемія відбилася на умовах життя в Польщі?

Тут ситуація передбачувана. Незважаючи на те, що 14% побачили в ситуації з коронавірусів поліпшення свого становища в РП, а 33% впевнені, що нічого не змінилося, все-таки більше половини українців (53%) вважають, що COVID-19 негативно відбився на їх життя в Польщі.

Які плани на майбутнє?

Лідируючий відповідь про плани - це залишитися на постійне перебування (41%). 16% плануються залишитися ще на якийсь час з метою заробітку, але далі будуть повертатися на батьківщину. Ще 13% розцінюють Польщу, як проміжний етап для подальшої міграції в країни Західної Європи. Приїжджати періодично, але постійно проживати вдома, хочуть 5% опитаних. 10% і зовсім відповіли, що їхати на батьківщину збираються прямо зараз.

Рейтинг: 5.00 / 5 - Оцінки: 3